In dit Longjournaal aandacht voor een nieuwe voorzitter van Rookvrije Generatie, de gedragsmatige begeleiding bij stoppen met roken, en transmurale palliatieve zorg voor patiën-ten met COPD.
Longfonds-directeur Károly Illy is benoemd tot voorzitter van Rookvrije Generatie. Hij volgt Hans Snijder op binnen het roulerend voorzitterschap.
Illy wil inzetten op een integrale aanpak van roken en vapen, met nadruk op stoppen-met-rokenzorg via de eerste lijn. Het maatschappelijk en politiek draagvlak voor strengere maatregelen groeit, terwijl de tabaksindustrie zich naar verwachting sterker op jongeren gaat richten.
Referentie:
Het Nederlands Huisartsen Genootschap heeft in de NHG-Behandelrichtlijn Stoppen met roken de aanbeveling voor gedragsmatige begeleiding bij stoppen met roken herzien. De kern blijft ongewijzigd: intensieve begeleiding met minimaal vier contactmomenten heeft de voorkeur. Wel is de minimale totale contactduur op basis van consensus verhoogd van veertig minuten naar anderhalf uur. De herziening kwam tot stand in samenwerking met het Trimbos-instituut.
Referentie:
In het Franciscus Gasthuis & Vlietland is palliatieve zorg voor COPD-patiënten via een transmu-raal zorgpad uitgebreid naar de eerste lijn. Met subsidie van ZonMw en inzet van de Compassi-on-interventie zijn samenwerkingsafspraken gemaakt tussen ziekenhuis en huisartsen. Dit moet leiden tot eerdere herkenning van de palliatieve fase, proactieve zorgplanning en betere afstemming op de behoeften van patiënten met COPD
Referentie:
https://www.zonmw.nl/nl/artikel/palliatieve-zorg-voor-patienten-met-copd-gaat-transmuraal
Om deze website optimaal te laten functioneren maken wij gebruik van cookies.
You are now leaving the Chiesi PRO website. Would you like to continue?
Okay